Bezoeker vergunning Oss en Ravenstein
Per 1 oktober 2025 zijn de parkeertarieven en betaaltijden in Oss gewijzigd!
Bezoek meldt u aan via 2Park. In de handleiding van 2Park(Verwijst naar een externe website) en op www.oss.nl/parkeren(Verwijst naar een externe website) vindt u meer informatie.
Met een bezoeker vergunning kunt u als bewoner maximaal één bezoeker tegelijkertijd tegen een laag tarief laten parkeren. Woont u in Oss of Ravenstein in een gebied met betaald parkeren of in een vergunningengebied? Dan kunt u voor de meeste woonadressen één bezoeker vergunning aanvragen. Een bezoeker vergunning is alleen geldig op de aangewezen parkeerplaatsen.
Om de bezoeker vergunning te gebruiken moet u het kenteken van uw bezoeker aanmelden. Dit kan op twee manieren:
- via het internet via mijn.2park.nl(Verwijst naar een externe website)
- via telefoonnummer 14 0412. Dit kan alleen op werkdagen kunt u tussen 9.00 en 17.00 uur. Krijgt u bezoek op zaterdag? Dan moet u deze op vrijdag al aanmelden.
Handhavers kunnen via het kenteken controleren of uw bezoeker staat aangemeld.
Na het aanvragen van een bezoeker vergunning via het digitale Loket van Parkeerbedrijf Gemeente Oss(Verwijst naar een externe website)krijgt u een e-mail. In de e-mail van no-reply@eloketten.nl(Verwijst naar een e-mailadres) staat een link om de aangevraagde bezoeker vergunning te koppelen en activeren.
Door de aanwijzingen in de mail op te volgen en te klikken op de link maakt 2Park automatisch een account aan voor u. Heeft u al een 2Park account dan zal het systeem de (nieuwe) vergunning toevoegen aan uw bestaande 2Park account.
Per woonadres kunt u maximaal één bezoeker vergunning aanvragen. De bezoeker vergunning is alleen geldig in de zone waarvoor deze is afgegeven.
U moet uw bezoek aan- en afmelden. U doet dit door het kenteken via 2Park(Verwijst naar een externe website) aan te melden. Als u uw bezoeker niet afmeldt wordt deze na 4 uur automatisch afgemeld. U kunt maximaal één bezoeker tegelijk aanmelden. Wilt u een nieuwe bezoeker aanmelden? Meldt de vorige bezoeker dan eerst af.
Standaard staat de huidige datum/tijd ingesteld als starttijd. Deze kunt u wijzigen in morgen, overmorgen, etc. door op het veld te drukken/ klikken. U kunt op deze manier een kenteken vooraf aanmelden. Deze ziet u dan in 2Park onder het tabblad "gepland".
U kunt online zien(Verwijst naar een externe website) welke parkeervergunningen u op uw adres nog kunt aanvragen.
Let op: woont u in Oss en Is uw nieuwe woning (adres) gerealiseerd na 1 juli 2023? Dan is het in de meeste gevallen NIET mogelijk om een parkeervergunning en/ of bezoeker vergunning aan te vragen.
U vraagt een bezoeker vergunning online aan(Verwijst naar een externe website). Om een bezoeker vergunning online aan te vragen, heeft u uw DigiD nodig.
Heeft u geen DigiD? Maak dan een afspraak(Verwijst naar een externe website) om uw bezoeker vergunning aan te vragen. Neem altijd een geldig identiteitsbewijs mee.
Per 1 oktober 2025 bedragen de vaste kosten voor de bezoeker vergunning € 15,00 per jaar. De parkeerkosten van de bezoekers die u via de bezoeker vergunning aanmeldt, bedragen vanaf 1 oktober 2025 € 0,30 per uur. Na 4 uur parkeren stopt de parkeeractie automatisch.
U kunt het saldo opwaarderen via 2Park(Verwijst naar een externe website). Hiervoor heeft u iDeal nodig.
Als u online een bezoeker vergunning aanvraagt, dan kunt u deze meteen gebruiken. Een pasje achter de voorruit is namelijk niet meer nodig.
- Parkeerverordening Oss 2025(Verwijst naar een externe website)
- Uitwerkingsbesluit parkeren Oss en Ravenstein 2025(Verwijst naar een externe website)
- Aanwijzingsbesluit betaald en vergunningparkeren Oss 2025-II(Verwijst naar een externe website)
- Verordening Parkeerbelastingen Oss 2026(Verwijst naar een externe website)
- Verordening Parkeerbelastingen Oss 2026(Verwijst naar een externe website)
- Snelstart Handleiding 2Park(Verwijst naar een externe website)
- Handleiding 2Park(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone A(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone B(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone C(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone 1 Ravenstein(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone D(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone E(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone F(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone G(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone J(Verwijst naar een externe website)
- Indeling vergunningzones Oss(Verwijst naar een externe website)
- Vergunningzone H(Verwijst naar een externe website)